Domek mobilny wizualizacja

Czym są domki mobilne i dlaczego warto?

Często posiadając kawałek ziemi w urokliwym miejscu bądź przymierzając się do kupna takiej działki stajemy przed nie lada wyzwaniem… Co na takiej działce postawić, aby służyło nam na lata, było komfortowe i wygodne w użytkowaniu, aby można było z tego korzystać również w zimie.

Wybór różnego rodzaju domków letniskowych, holenderskich jak również przyczep kempingowych na naszym runku jest bardzo duży, ceny zaczynają się nawet od kilku tysięcy złotych. Jednak tu warto zadać sobie pytanie i dobrze się zastanowić czy oby na pewno w tej cenie otrzymamy pełnowartościowy produkt.

Nadszedł czas, aby pomyśleć również bardziej przyszłościowo. Dzisiaj mamy działkę na Mazurach, w przepięknym miejscu nad brzegiem jeziora bądź w środku lasu. A co jeśli za kilka lat będziemy chcieli zmienić miejsce i przenieść się np. w góry? Czy będziemy musieli znowu inwestować często niemałe pieniądze w nowe miejsce, aby móc miło spędzać czas?

Bardzo ciekawym rozwiązaniem są domki na kółkach zwane domkami mobilnymi. Pomysł na ten rodzaj zabudowy dotarł do nas od sąsiadów z zachodu, głównie z Niemiec i Holandii, jest rewelacyjną alternatywą dla domów murowanych i cieszy się coraz szerszym gronem zadowolonych klientów. Sprawdziliśmy dlaczego tak szybko wzrasta ich popularność.

Dużą zaletą przy tego typu projekcie jest fakt, iż nie musimy być właścicielem działki na której stawiamy nasz wymarzony domek. Grunt może być jedynie dzierżawiony. W przypadku zmiany miejsca wypoczynku zabieramy domek ze sobą.

Domek mobilny zbudowany jest tak, abyśmy mogli w pełni cieszyć się wypoczynkiem niezależnie od warunków pogodowych na zewnątrz. Konstrukcja domku na kółkach to stalowa rama zabezpieczona antykorozyjnie i drewniany szkielet. Producenci oferują ocieplenie domku wełną mineralną o grubości 10-15 cm w zależności od oczekiwań klienta.  Zewnętrzną elewację tworzy zazwyczaj panel elewacyjny pełniący funkcję dodatkowej izolacji , odporny na warunki atmosferyczne.

Ważnym elementem tego typu domków jest ich wyposażenie. Producenci zawsze pozostawiają nam szerokie pole manewru. To my sami możemy decydować o kolorystyce mebli, ścian, podłóg, czy rodzaju zainstalowanego sprzętu. Tego typu domki zawsze posiadają w pełni wyposażoną łazienkę, sypialnie, aneks kuchenny, pełną instalację elektryczną i wodno-kanalizacyjną. Biorąc po uwagę kapryśność polskiego klimatu bardzo istotnym elementem w tego typu domkach jest możliwość ich ogrzewania. Producenci proponują bardzo szeroką gamę rozwiązań od ogrzewania elektrycznego poprzez gazowe czy kominkowe a nawet podłogowe. Oferują także wachlarz dodatkowych opcji jak np. montaż klimatyzacji czy rolet antywłamaniowych. Dodatkowo

Taka konstrukcja służy nam na lata. Produkt, jaki otrzymujemy jest przede wszystkim nowy, wykończony materiałami wysokiej jakości. W przeciwieństwie do „okazyjnie” kupionych sprowadzonych z  zagranicy używanych przyczep kempingowych nie spotkają nas tu przykre niespodzianki typu wilgoć, grzyb, przeciekający dach czy nieszczelne okna. Domki mobilne cechują się też nieporównywalnie większą przestrzenią użytkową.

Domek mobilny jest bardzo dobrym wyborem dla osób, które bardzo cenią sobie estetykę, wygodę, elastyczność i niezależność. Dzięki mobilności domku możemy się nim cieszyć w wymarzonych zakątkach zarówno w kraju jak i za granicą.

Wróć

Zapytaj o domek mobilny

Call Now Button