Domki mobilne – kilka słów o konstrukcji.

Domki mobilne – kilka słów o konstrukcji.

Poszukując w sieci informacji dotyczących domków mobilnych znajdziemy wiele artykułów opisujących ich rodzaje, standardy wykończenia, możliwości wyposażenia. Możemy wyczytać, że są to domki holenderskie na kółkach coraz bardziej doceniane na polskim rynku. Niewiele jednak wiadomo,  co takiego sprawia że popularność tych domków stale wzrasta.

W tym artykule chcielibyśmy przybliżyć zasady budowy domku mobilnego od podstaw, rodzaj zastosowanych materiałów i ich wpływ na funkcjonalność całego budynku.  Otóż właśnie już sama konstrukcja jest początkiem stworzenia tak wygodnego i komfortowego  całorocznego domku holenderskiego.

Sama nazwa domki mobilne sugeruje zdolność ich dowolnego przemieszczania i przestawiania. Jest to możliwe za sprawą konstrukcji opartej na stalowej ramie, wyposażonej w dwie osie kół oraz przekładany dyszel przód/tył, co pomaga w transporcie domku holenderskiego pod wskazany adres  oraz ustawienie go w wybranym przez nas miejscu.

Materiał wykorzystany do budowy ramy jest zabezpieczony antykorozyjnie . Musi on być bardzo solidny i wytrzymały, ponieważ stawiając domek mobilny w trudno dostępnym miejscu umożliwia  podniesienie go za pomocą dźwigu bez obawy na odkształcenie.

Kolejny element konstrukcji domku to drewniany szkielet stanowiący bazę dla ścian, podłóg oraz dachu. Zastosowano kilka warstw izolacyjnych m.in. membranę wiatroizolacyjną i paroizolacyjną zapewniające utrzymanie odpowiedniej temperatury w domku zarówno w upalne jak i chłodne dni. Dodatkowo funkcję izolatora w domku holenderskim pełni panel elewacyjny belgijskiej firmy Durasid, który jest wysokoodporny na zewnętrzne warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV. Panel ten nie blaknie, nie odkształca się oraz nie wymaga konserwacji.

Standardowo ocieplenie stanowi 10 cm wełny mineralnej w ścianach, suficie oraz dachu oraz styropian posadzkowy o grubości 8 cm na podłogach. Istnieje możliwość zastosowania grubszej warstwy ocieplenia. Pokrycie dachu domów typu holenderskiego stanowi blachodachówka w kolorze wybranym z palety .

Zamysłem producentów domków mobilnych jest stworzenie przytulnego, komfortowego, ale też łatwego do utrzymania w czystości i odpornego na zniszczenia wnętrza. Aby uniknąć przeciążenia konstrukcji zastosowane materiały muszą być lekkie, ale też bardzo wytrzymałe. Dlatego też producenci sięgają po materiały wysokiej jakości, co daje klientowi gwarancję solidności.

Ściany wewnętrzne domku mobilnego wykończone są panelem PCV lub MDF, podłogi pokryte są standardowo wykładziną PCV wysokoodporną na ścieranie. Jest możliwość zastosowania również paneli winylowych. Materiały te mają na celu uniknięcie wnikania wilgoci, co przy korzystaniu z domku holenderskiego jedynie w sezonie letnim ma ogromne znaczenie zarówno estetyczne, ponieważ nie jesteśmy narażeni na nieprzyjemne zapachy, a co najważniejsze zdrowotne, ponieważ wilgoć w domu nie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie.

Jak widać całość konstrukcji i wyposażenia składa się na niewątpliwą atrakcyjność domków mobilnych.  Są one solidne i trwałe, wykończenie jest bardzo przemyślane, a funkcjonalne wyposażenie wnętrza pozwala nam cieszyć się z każdej chwili spędzonej w gronie rodziny lub przyjaciół.  Dlatego właśnie domki mobilne mają coraz szersze grono zadowolonych użytkowników.

Wróć

Zapytaj o domek mobilny

Call Now Button