Ferie zimowe w domku mobilnym to świetny sposób, by spędzić czas z rodziną. Zabawy na śniegu, nieśpieszne wędrówki czy też wieczory z planszówkami nie tylko pozwolą wypocząć i naładować baterie, ale również wzmocnią rodzinne więzi. Nie każdy jednak domek mobilny nadaje się do użytkowania zimą. Jak zadbać o tę możliwość, by cieszyć się miłymi chwilami?

Domek mobilny na ferie zimowe – czy to możliwe?

Chociaż odpoczynek na działce kojarzy się przede wszystkim z okresem wiosenno-letnim, tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, aby także zimą spędzać w domku mobilnym świetny czas. Oczywiście podejmowane aktywności muszą być dostosowane do pory roku. Zamiast grilla z lampką wina w ręce – ognisko z grzańcem, zamiast wycieczki rowerowej – wypad na narty lub sanki, a zamiast zabaw na świeżym powietrzu do późna – wieczór z planszówkami. Brzmi świetnie! Prawda?

Żeby jednak zapewnić sobie możliwość wypoczynku na działce zimą, należy zainwestować w domek mobilny całoroczny. Jak sama nazwa wskazuje, może on być użytkowany nie tylko w okresie wiosenno-letnim, ale przez cały rok, także podczas ferii zimowych, kiedy aura za oknem daje się we znaki.

Dzięki przemyślanej konstrukcji i zastosowaniu nowoczesnych materiałów oraz technologii budowlanych jest on odporny na oddziaływanie czynników zewnętrznych, takich jak ujemne temperatury, śnieg, deszcz czy też promieniowanie UV. W efekcie także zimą zapewnia wysoki komfort użytkowania wnętrz. Z powodzeniem można więc w nim zamieszkać na czas ferii.

Domki mobilne całoroczne – co przesądza o ich wysokich walorach użytkowych?

Domki mobilne charakteryzują się dużą różnorodnością. Mają odmienne powierzchnie, wykończenie i wyposażenie. Występują też w różnych wariantach – letniskowym i całorocznym. Z łatwością da się je więc dopasować do indywidualnych potrzeb użytkowników. Jeśli szukasz obiektu, z którego będzie można korzystać także zimą, model całoroczny to strzał w dziesiątkę.

Korzystanie z domku mobilnego całorocznego w dowolnym momencie nie byłoby możliwe, gdyby nie zastosowanie przemyślanych rozwiązań, które przesądzają o wysokich walorach użytkowych obiektu. O czym mowa?

Termoizolacja. Ma podwójne działanie ochronne – zimą zabezpiecza wnętrza przed utratą ciepła, a latem przed zbytnim nagrzewaniem się. Wśród najczęściej wykorzystywanych w tym celu materiałów można wymienić:

  • wełnę drzewną,
  • wełnę mineralną,
  • styropian,
  • piankę poliuretanową,
  • płytę izolacyjną.

Domki mobilne całoroczne często są też wyposażone w membrany paro- i wiatroizolacyjne. Zapewniają one świetne parametry temperaturowe i wilgotnościowe obiektu zarówno latem, jak i zimą.

W przypadku domków mobilnych całorocznych liczy się nie tylko dobra jakość materiałów termoizolacyjnych, ale również odpowiednia grubość warstwy ochronnej i właściwe jej rozplanowanie. Najwięcej ciepła umyka przez podłogę i dach, a także ściany. Dlatego powierzchnie te wymagają szczególnej uwagi. Standardowo warstwa termoizolacyjna ma grubość 15 cm dla podłogi i dachu oraz 10 cm dla ścian. W przypadku domków całorocznych zwykle jest ona odpowiednio o 5 cm grubsza, co zapewnia skuteczniejszą ochronę. Wiele jednak zależy od projektu.

Ogrzewanie. Całoroczne domki mobilne są wyposażone w instalację grzewczą. W nowoczesnych modelach jest to przeważnie ogrzewanie elektryczne lub gazowe. Jeżeli inwestor nie zamierza przemieszczać obiektu, może zdecydować się na kominek ogrzewany drewnem, a nawet piec olejowy. Zanim jednak podejmie się decyzję co do sposobu ogrzewania domku mobilnego, warto uważnie przeanalizować swoje potrzeby i koszty każdego z rozwiązań.

Instalacje. Bez instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej ciężko wyobrazić sobie komfortowe korzystanie z domku całorocznego, zwłaszcza w zimie. Systemy zwiększają koszty inwestycji, jednak zapewniają wygodę.

Całoroczny domek mobilny to świetne miejsce na spędzenie ferii zimowych. Dzięki solidnej konstrukcji oraz zastosowaniu nowoczesnych technologii budowlanych i wysokiej jakości materiałów można z niego komfortowo korzystać także podczas niskich temperatur. W efekcie można go wykorzystywać i latem, i zimą. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na posadowienie domku mobilnego na swojej działce.

Wróć
Call Now Button