Domki mobilne zyskują w Polsce na popularności. Coraz więcej osób inwestuje w nie, by móc cieszyć się urokami własnego lokum podczas wakacji oraz weekendowych wypadów poza miasto. Żeby jednak obiekt spełniał wszystkie oczekiwania użytkowników, warto zdecydować się na indywidualny projekt zamiast gotowego. O czym należy jednak pamiętać, aranżując przestrzeń dla siebie?

Domek mobilny według indywidualnej koncepcji – dlaczego warto?

Atrakcyjna cena i szybka realizacja to główne atuty, które sprawiają, że domki mobilne zyskują w Polsce coraz więcej zwolenników. Żeby móc cieszyć się własną przestrzenią, nie trzeba brać kredytu hipotecznego, ani czekać wielu miesięcy na zakończenie budowy. Domki mobilne są bowiem gotowe do użytku średnio po 2-3 miesiącach od złożenia zamówienia.

Zanim jednak producent rozpocznie prace, inwestor musi wybrać projekt. W ofercie firm dostępnych jest wiele gotowych koncepcji, które urzekają funkcjonalnością i zapewniają wysoki komfort mieszkania. Nie zawsze jednak spełniają wszystkie oczekiwania przyszłych użytkowników. Dlatego wielu producentów domków letniskowych oferuje możliwość indywidualnego zaprojektowania obiektu.

Z punktu widzenia inwestora jest to droższa opcja, jednak pozwala dostosować przestrzeń do osobistych preferencji i potrzeb. W konsekwencji zapewnia więc maksimum komfortu. Inwestor ma też rzeczywisty wpływ na wybór materiałów wykończeniowych czy też sposób poprowadzenia instalacji. Pozwala to otrzymać unikatowy efekt.

Zdarza się również, że konieczność stworzenia indywidualnego projektu, wymuszają parametry działki – jej kształt, położenie względem stron świata czy też ukształtowanie terenu. Dzięki osobistej koncepcji można w pełni wykorzystać potencjał lokalizacyjny obiektu, a nawet poprawić wygląd działki i podnieść jej wartości.

Indywidualny projekt domku mobilnego – o czym pamiętać?

Gotowe projekty domków mobilnych są tworzone przez doświadczonych architektów, zgodnie ze standardami panującymi w branży. W konsekwencji są funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Nie zawsze jednak spełniają wszystkie oczekiwania przyszłych mieszkańców. Dlatego inwestorzy decydują się na indywidualne projekty. O czym warto pamiętać, aranżując przestrzeń dla siebie?

  1. Dopasowanie domku mobilnego do specyfiki działki. Chociaż wydawać by się mogło, że projekt indywidualny daje swobodę aranżacyjną, w wielu przypadkach trzeba poskromić wodze fantazji. Obiekt musi być bowiem dopasowany do działki – jej kształtu, wymiarów i ukształtowania terenu. Nie zawsze oczywiście oznacza to konieczność zrezygnowania z ciekawego pomysłu. Warto jednak w pierwszej kolejności sprawdzić, czy jest on w ogóle możliwy do zrealizowania.
  2. Dopasowanie domku do mobilnego do przepisów prawa. Domek mobilny musi zostać posadowiony zgodnie z przepisami prawa i warunkami zabudowy obowiązującymi dla danej działki. Oznacza to m.in. zachowania określonej odległości pomiędzy budynkiem a granicami sąsiadujących posesji.
  3. Liczba użytkowników. Im więcej osób ma korzystać z domku mobilnego w jednym czasie, tym większy powinien być domek. Zapewni to komfort mieszkania i sprawi, że każdy członek rodziny będzie miał przestrzeń dla siebie. Żeby zaoszczędzić nieco miejsca, warto pomyśleć o antresoli.
  4. Częstotliwość korzystania z domku mobilnego. Jeśli inwestor planuje korzystać z obiektu często – również w okresie zimowym, domek mobilny musi być wyposażony we wszelkie instalacje i dobrą termoizolację. Tylko wówczas będzie komfortowy w użytkowaniu także podczas chłodnych dni.

Domek mobilny według indywidualnej koncepcji to świetne rozwiązanie dla każdego inwestora, który pragnie, aby obiekt był maksymalnie dostosowany do jego potrzeb i preferencji, a także specyfiki działki. Pozwala to osiągnąć unikatowy efekt aranżacyjny i zapewnia wysoki komfort użytkowania budynku. Nic więc dziwnego, że jest to opcja, która cieszy się rosnącą popularnością.

Wróć
Call Now Button