Taras w domu letniskowym

Wady i zalety domu holenderskiego – na co zwrócić uwagę przy jego zakupie

Domki holenderskie to znakomite rozwiązanie dla osób, które podczas urlopowego wypoczynku nie chcą rezygnować z komfortu i wygody. Dostępne są w wielu rozmiarach i opcjach wyposażenia, przez co są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagających klientów. Ale wróćmy do podstaw – czym  są domki holenderskie oraz jakie są ich wady i zalety?

Domek holenderski – co trzeba o nim wiedzieć przed zakupem

Pomijając panującą aktualnie modę, warto sprawdzić wszystkie wady i zalety rozwiązania, jakim jest zakup domku holenderskiego. Niewątpliwym plusem jest fakt, że kupując taki domek płacimy za niego raz i nie ma potrzeby dodatkowego opłacania za wypoczynek w nim  przy każdym rodzinnym wyjeździe. Jednak należy pamiętać, że domek holenderski potrzebuje działki, na której będzie stał. Nie musimy być właścicielami kawałka ziemi, wystarczy jedynie, że go dzierżawimy i problem jest rozwiązany. Mimo iż domek holenderski jest mobilny, ponieważ nie jest na stałe związany z  gruntem, to nie możemy po prostu podpiąć go do samochodu, jak przyczepę kempingową i ruszyć z nim na urlop. Transportem domków holenderskich zajmują się wyspecjalizowane firmy, gdyż obiekty te nie są  przystosowane do poruszania się po drogach publicznych, tak jak w przypadku przyczep kempingowych. Dodatkowo, lokalizację takiego domku możemy zmienić w dowolnym momencie i jest to z pewnością jest jego zaletą.

Jeśli jednak liczymy tylko na ekonomię i opłacalność takiego rozwiązania urlopowego, to może to nie być najlepsze rozwiązanie. Potrzeba czasu, aby inwestycja w mobilny domek się zwróciła. Jednak możemy mieć pewność, że dzięki doskonale dobranym materiałom i wysokiej jakości wykończeniu, domek holenderski będzie nam służył przez lata. Przed zakupem warto jednak dokładnie sprawdzić z czego wykonano zewnętrzną powłokę domku, aby uniknąć  dodatkowych napraw czy konserwacji. Dodatkowo ważne jest, że nie są to tylko domki letniskowe. Domki holenderskie są ocieplane i wyposażone w ogrzewanie, elektryczne bądź gazowe, które pozwoli na ich komfortowe użytkowanie nawet zimą.

Domki holenderskie – wiele modeli i rozmiarów

Domki holenderskie dostępne są w różnych rozmiarach. Dla małych rodzin ceniących kameralność znajdą się mniejsze domki. Można jednak wybrać również większe lokum, w którym z powodzeniem zmieści się spora rodzina, bądź możemy ugościć naszych przyjaciół. Ponadto na rynku działają firmy, które są gotowe wykonać mobilny domek pod zamówienie klienta i zgodnie z jego projektem. To idealne rozwiązanie również dla wszystkich tych osób, które lubią niesztampowe rozwiązania.

Domki holenderskie z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników, a ich cena stopniowo spada. Dzięki temu zwiększa się również ich dostępność. Ponadto, na rynku, oprócz domków zupełnie nowych, pojawiają się również używane, a te można już kupić w korzystnych – dużo niższych cenach.

Podsumowując, mobilne domki zwane domkami holenderskimi nie są rozwiązaniem bez wad. I choć posiadają swoich zwolenników, to jednak nie są produktami dla każdego. Zatem przed zakupem należy uważnie przestudiować wszystkie za i przeciw, ponieważ kupno takiego domku, to niemały wydatek.

Wady i zalety domków holenderskich

Zacznijmy od wad. Z pewnością należą do nich:

  • ograniczona mobilność w porównaniu z przyczepami kempingowymi
  • potrzeba posiadania lub dzierżawienia działki, na której umieszczony zostanie domek

A zalety? Poniżej znajduje się ich lista:

  • wielkość domku może zostać dostosowana do indywidualnych potrzeb kupującego
  • możliwość zmiany jego lokalizacji w dowolnym momencie
  • domek może być w pełni wyposażony, gotowy do zamieszkania
  • dzięki solidnemu ociepleniu i wyposażeniu w ogrzewanie może być to lokum całoroczne

Jeśli już zdecydujemy się na zakup domku mobilnego, to warto jest zwrócić się do dobrej, sprawdzonej firmy o ugruntowanej pozycji na rynku. Firmy takie nie tylko pomogą w wyborze odpowiedniego lokum, ale również zaproponują budowę domku na zlecenie, według projektu klienta oraz pomoc w dowiezieniu go na miejsce i ulokowaniu na działce.

Wróć

Zapytaj o dom holenderski

Call Now Button